Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Jméno: Claudia Lee Black

Datum narození: 11.10.1972 ( Váhy)

Rodina: sestra Georgina ( 1969), otec Jules, matka, manžel Jamie

Děti: dva synové

Claudia Black se narodila v australském Sydney 11.října 1972.Při otázkách na svůj věk vždy ráda mlčela, ale v jednom interview v roce 2000 na sebe svůj věk  prozradila.Vyrůstala v Sydney.  V dospělosti strávila část svého života na Novém Zélandě a žila i v Evropě – nejdéle v Londýně.
V divadle hrála například v hrách Oscara Wildea (např. Portrét Doriana Greye). Při evropském turné pak udělala velký dojem na kritiku rolí Portie v Shakespearově Kupci benátském a v roce 1990 se stala finalistkou v soutěži the Globe Shakespeare Competition.V Austrálii a na Novém Zélandě se Claudia stala známou účinkováním v několika TV seriálech. Hlavní roli vytvořila v City life (1996), vedlejší pak v A country practise(1994). A pak přišel sci-fi seriál Farscape (1999-2003), který Claudii skutečně proslavil. Ztělesnila zde roli důstojnice Aeryn Sun, která se zapletla s lodí uprchlých vetřelčích trestanců a jednoho lidského astronauta. O oblíbenosti této postavy svědčí kromě obdivu fanoušků i nominace na nejlepší herečku na Saturn Awards v letech 2000-2003. Toto ocenění pak získala v roce 2005 za svůj výkon ve Farscape: The peacekeeper wars(2004), filmu, který zakončil celý seriál vytvořený Rockne S. O´Bannonem a Brianem Hensonem, a který se natáčel v Austrálii po 4 roky.   V roce 2003 musela zrušit svoji svatbu kvůli natáčení Peacekeeper wars a v roce 2004 se konečně provdala. Při líbánkách pak na 2 měsíce zmizela se svým manželem ze světa. V prosinci 2005 se jí narodil syn.
V roce 2005 se objevila v epizodě 8. řady kultovního Stargate SG-1 v epizodě Prometheus Unbound jako Vala Mal Doran.V 10. řadě se již zařadila mezi hlavní představitele. Její postava patří v seriálu k nejzábavnějším a tak zde Claudia mohla uplatnit i své komediální vlohy.
 V listopadu 2007 se jí narodil druhý syn.

  • Claudia Black neoplývá pouze hereckým talentem, ale umí také velice dobře zpívat a hrát na kytaru. Má ráda klasiku a jazz. Několikrát dokonce živě vystupovala – např. na mezinárodním Farscape Convention v Burbanku, její hlas také můžeme slyšet na 1 jazzovém CD od Paula Goddarda v písni Groovy.
  • má sestru
  • miluje těstoviny a čokoládu
  • má ráda cestování, potkávání nových lidí, poslouchání hudby, jógu, sledování TV show a v neposlední řadě i jízdu na kolečkových bruslích.
  • Je také počítačově zdatná.
  • Měří 175 cm
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Power : Blood pressure table

(ADragebraw, 31. 7. 2018 5:01)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-sur-internet-avis/